Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
ul. Kilińskiego 48
19-300 Ełk
tel./fax: +48 87 7326414
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl
G2 - do strony głównejG2 - EłkG2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła

Kadra szkoły
SU / Uczniowie i absolwenci
Dla rodziców / Rada Rodziców
Rekrutacja do gimnazjum

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

Plan lekcji
Dokumenty i publikacje
G2-kalendarz 2014/2015 [PDF]
Sprawy wychowawcze

G2radio
Galeria fotografii
Internetowa TV G2
Gazetki szkolne
Mistrzowie pióra - prace uczniów

informatyka G2
Koło fotograficzne
Deutschunterricht
Biblioteka G2

PROJEKTY

EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona powiatu Ełckiego
Miasto Ełk
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Adamiec

PlastimetKOMUNIKATY

UWAGA!
Nowe numery telefonów do szkoły, aktualne od 03.11.2014 r.
sekretariat - 877326414księgowość - 877326417
pokój nauczycielski - 877326418pedagog - 877326419
logopeda - 877326420kierownik gosp. - 877326421

AKTUALNOŚCI

"Od Edukacji Globalmej do odpowoiedzialności za świat" - ciąg dalszy

Dnia 6 listopada 2014 r odbyło się w naszej szkole spotkanie z wolontariuszem - Animatorką kultury - p. Weroniką Brączek. Pani Weronika zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych i realizacją projektów artystyczno-społecznych i edukacyjnych. Jako jedna z nielicznych szkół z Ełku mieliśmy szanse witać tę osobowość i przejśc z nią szkolenie i warsztaty. Wszystko to w ramach projektu, w którym szkoła bierze udział. Koordynatorami projektu w szkole są p. Beata Skowrońska, p. Ewa Marciszewska i p. Agnieszka Harasiuk, a projekty przedstawią uczniowie klasy IID w TYGODNIU EDUKACJI GLOBALNEJ (17-23 listopada).
Wolontariuszka opowiedziała uczniom o Argentynie, Boliwii, Peru i Paragwaju - w kontekście migrantów - miejscach, w których była, pracowała z mieszkańcami danego regionu i poznawała daną kulturę. Przedstawiła film i prezentacje, które bardzo zaciekawiły uczniów. Zorganizowała również warsztaty na których uczniowie chętnie zrobili i przedstawili projekt na międzykulturowe graffiti - spotkanie różnych kultur. Dziękujemy za wsparcie idei Edukacji Globalnej oraz umożliwienie zorganizowania spotkania z młodzieżą.

[14/11/2014] dodał: MS
 
English NightMare 29/30.X.2014

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w angielskiej nocce. Do trzeciej rano klasa 2D pod przewodnictwem p. K. Kowalskiej i p. R. Moroz dzielnie stawiała czoło różnym zadaniom. Wyśmienicie bawiono się podczas karaoke, gdzie nie tylko śpiewaliśmy, ale też popisywaliśmy się zdolnościami aktorskimi, co doprowadzało wszystkich uczestników do szczerego śmiechu. Jestem pełna dumy z naszych gimnazjalistów, bo zaangażowali wszystkie swoje siły, aby przygotować gry, zabawy i konkurencje na całą noc. Dzięki wspaniałej obsłudze ośrodka Łaśmiady w Malinówce czuliśmy się bezpiecznie. Mieliśmy do dyspozycji sprzęt muzyczny, mikrofon, duży ekran telewizyjny w sali kominkowej, że o rozpalonym kominku nie wspomnę. Na podwórzu zrobiliśmy grilla, a przez pewien czas gwiazdy przyświecały nam podczas konkurencji podwórkowych.
Zachęcam uczniów, do solidnej pracy z różnych przedmiotów, chociaż wiadomo, angielski jest najważniejszy, do integrowania się i chęci aktywnego spędzania czasu, a w następnym roku, może przyjdzie na Was kolej, i wspólnie przygotujemy angielską niezapomnianą noc.

[06/11/2014] dodał: MS
 
Gimnazjum nr 2 z rewizytą w Oziersku

W dniach 15-17 października 18-osobowa grupa gimnazjalistów z opiekunkami Agnieszką Harasiuk i Małgorzatą Pieńkowską oraz tłumaczką Natalią Kopycińską gościła w przygranicznym Oziersku.
Uczniowie brali udział w wymianie turystycznej do Ozierska, która odbyła się w ramach projektu "Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko-rosyjskiej współpracy".

[22/10/2014] dodał: MS
 
Konkurs na projekt edukacyjny

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na szkolny projekt edukacyjny z zakresu zagadnień edukacji globalnej. Konkurs jest komponentem projektu "Od edukacji globalnej do odpowiedzialnoœci za Świat", realizowanego i współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku. Głównym celem konkursu jest upowszechnienie edukacji globalnej w szkole zgodnie z założeniami obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz zaktywizowanie środowiska szkolnego w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu projektów.
Koordynatorami projektu w naszej szkole są: p. Ewa Marciszewska, p. Beata Skowrońska i p. Agnieszka Harasiuk. Uczniowie klasy 2D pod kierunkiem tego zespołu projektowego będą realizowali projekty: "Jak być odpowiedzialnym konsumentem" i "Kuchnia regionalna a kuchnia globalna". Przedstawienie rezultatów i wyników projektu nastąpi w Tygodniu Edukacji Globalnej (17-23 listopada).

[17/10/2014] dodał: MS
 
Sukces taneczny naszej uczennicy

W sobotę 27 września, w Ostrołęce odbył się XXX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O złotą podwiązkę". W gali wieczornej wystąpiła para reprezentująca Klub Tańca Towarzyskiego PROMENADA EŁK. Uczennica klasy 2D Gimnazjum nr 2 w Ełku Zuzanna Miakinin wraz ze swoim partnerem Patrykiem Zarzeckim rywalizowała w kombinacji 8 tańców w klasie D, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat z ośmioma parami z klubów tanecznych m.in. z Łodzi, Warszawy, Pruszkowa, Płocka, Mławy.
Ełcka para zwyciężyła, zdobywając "Złotą podwiązkę" jubileuszowego turnieju oraz wywalczyła upragniony awans do wyższej klasy tanecznej "C". Gratulujemy!

[15/10/2014] dodał: MS
 
W Dwójce WARTO CZYTAĆ

W Gimnazjum nr 2 w Ełku Dzień Edukacji Narodowej przebiegał pod hasłem WARTO CZYTAĆ. Każdy z nauczycieli przez trzy lekcje prezentował młodzieży swoje ulubione książki. Sięgano po utwory z czasów licealnych, nie zabrakło też fantastyki, powieści grozy czy kryminałów.
Ostatnią godzinę tego dnia wszyscy spędzili, podziwiając talenty aktorskie i wokalne uczniów oraz dyrektora Andrzeja Brzozowskiego, który brawurowo zaśpiewał przed uczniami oraz pracownikami szkoły piosenkę "Chodź, pomaluj mój świat" z repertuaru zespołu "2 plus 1".

[15/10/2014] dodał: MS
 
WAKACJE!!!

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Szanownym Rodzicom i Drogim Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku.
Życzymy dobrego zdrowia, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

[27/06/2014] dodał: MS
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego '2014

tabela

[04/07/2014] dodał: MS
 
Najlepsi w roku szkolnym 2013-2014

Zaszczytny tytuł ABSOLWENTKI ROKU oraz markowe pióro trafiły do Karoliny Kulik z kl. 3a.
Tytuł najbardziej usportowionego ucznia przyznawany, co roku w Gimnazjum nr 2, trafił do Huberta Ignatowicza z kl. 2B
Najlepsze klasy w szkole to 1A, 2D i 3F. Gratulacje!

[27/06/2014] dodał: MS
 
Szkolne radio przypomina

Jeśli nie słuchaliście audycji w radiu BAYER FM to w menu G2RADIO-AUDYCJE możecie odsłuchać wybrane audycje przygotowane przez Wasze koleżanki i kolegę z klasy 2D. ZAPRASZAMY!

[23/06/2014] dodał: MS
 
<<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
[Na górę] [Drukuj tą stronę]

elkg2info@gmail.com
pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: M. Skibicki