Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
     ul. Koszykowa 1
       19-300 Ełk

sekretariat tel./fax:
      +48 87 732 64 14
pok. naucz.:  87 732 64 18
logopeda:      87 732 64 20
pedagog:       87 732 64 19
księgowość:  87 732 64 17
kier. gosp.:    87 732 64 21
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.plG2 - do strony głównej
G2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła


Plan lekcji
Dziennik elektroniczny
G2-kalendarz 2016/2017 [PDF]

Kadra szkoły
Dla rodziców / Rada Rodziców
SU / Uczniowie i absolwenci

Sprawy wychowawcze
Dokumenty i publikacje
Rekrutacja do gimnazjum

Gazetki szkolne
Galeria fotografii
G2radio
Internetowa TV G2
Mistrzowie pióra - prace uczniów

Informatyka G2
Koło fotograficzne
Koło dziennikarskie
Deutschunterricht
Biblioteka G2
Fizyka G2
Chemia G2

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

PROJEKTY

Edukacja globalna
ERASMUS+
Deutsch hat Klasse
EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Ełk
Strona powiatu Ełckiego
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Karmelek

Adamiec

Plastimet

stat4u

KOMUNIKATY

AKTUALNOŚCI

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Od grudnia 2016 nasze gimnazjum będzie brało udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" w Ełckim Centrum Kultury. Są to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów.
Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem, wprowadzające uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Bohaterami wszystkich filmów w cyklu są rówieśnicy polskich gimnazjalistów. Uczniowie mają okazję skonfrontować się z tematami takimi jak: przemoc, brak akceptacji ze strony kolegów i koleżanek, zderzenie własnych marzeń z rzeczywistością, niepełnosprawność, samotność i poszukiwanie autorytetów. Widzowie przekonają się, że te problemy dotyczą również młodych ludzi w Anglii, Niemczech, Holandii, Francji i USA.

Już 8 grudnia na pierwszy film wybiorą się klasy Ic, Id i Ie.

Zachęcamy inne klasy do udziału w kolejnych projekcjach w miesiącach od stycznia do kwietnia. http://www.nhef.pl.

Wszelkich informacji udziela koordynator projektu w naszym gimnazjum: p.Ewa Żędzian
[30/11/2016] dodał: EML
 
Mazurska Fundacja Sztuki prezentuje dzieła wielkich mistrzów
Już po raz drugi gościły w naszej szkole oryginalne dzieła sztuki. Tym razem uczniowie mogli podziwiać klasyków sztuki światowej i polskich artystów (m.in. Manet, Renoir, Kandinsky, Klee, Matisse, Chagall, Picasso, Skoczylas, Lebenstein, Starowieyski, Nikifor, Stażewski). Wystawę przygotowała Mazurska Fundacja Sztuki "Art Progress" a prace klasyków sztuki zaprezentował pan Dariusz Matyjas, prezes fundacji i pasjonat sztuki. Z niecierpliwością czekamy na trzecie spotkanie.

Wystawa w G2
[28/11/2016] dodał: EML
 
"Kolor w bieli, kolor w czerwieni"
Milena Makuch (kl. IA, przyg. p.Małgorzata Pieńkowska) udanie zadebiutowała w konkursie recytatorskim. Prosto z wycieczki do Gdyni, jeszcze zaspana, 19 listopada udała się do Gimnazjum nr 4 na Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski "Kolor w bieli, kolor w czerwieni". Milena została wyróżniona za recytację wierszy Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. (na zdjęciu druga z lewej)

13
[28/11/2016] dodał: EML
 
Lehrerinfofahrt Berlin
Opiekunki projektu "Deutsch hat Klasse" p. Elżbieta Kuligowska i p. Sylwia Surma zostały zaproszone przez Goethe-Institut w Warszawie do udziału w Lehrerinfofahrt Berlin w dniach 18-20.11.2016r.

Spotkanie nauczycieli z Polski, Danii i Szwecji było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących nauki języka niemieckiego w naszych krajach. Podczas pobytu w Berlinie nauczyciele obejrzeli spektakl "The Ohne" w Friedrichstadtpalast (największy teatr na świecie) oraz zwiedzili wiele ciekawych miejsc.

Berlin 2016
[28/11/2016] dodał: EML
 
Pojechali do Gdyni i uwierzyli w ducha
-To był najpiękniejszy spektakl, jaki do tej pory widzieliśmy! - zgodnie twierdzili nawet ci uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ełku, którzy do tej pory nie opuścili żadnego wyjazdu do teatru. Gimnazjum wyjechało do Gdyni w bardzo mocnym zestawie, setka uczniów, dwa autokary i siedmioro opiekunów (organizatorki wycieczki: p. M. Doliwa-Wasilewska i p. M. Pieńkowska). Oprócz porywającego musicalu "Ghost" ("Uwierz w ducha") w Teatrze Muzycznym uczniowie podziwiali podwodną florę i faunę w gdyńskim oceanarium.

- To była świetna lekcja. Nie zawsze musimy siedzieć w klasie i korzystać z podręcznika - zauważa nauczycielka biologii p. Elżbieta Labuda. - Myślę, że teraz uczniowie będą mieć wyobrażenie o ukwiałach. Zobaczyli je na żywo w całym ich piękne.

-Spektakl był porywający, nawet niektórzy chłopcy się wzruszyli, ja płakałam jak bóbr - dzieli się wrażeniami teatromanka Daria Łysenko. - Pojechałabym na to jeszcze raz.

Gdynia 2016
[28/11/2016] dodał: EML
 
"Tydzień Edukacji Globalnej"

1

W Tygodniu Edukacji Globalnej 14.11 - 20.11.2016r., który w tym roku odbywał się pod hasłem "Razem dla Pokoju", w naszej szkole miało miejsce wiele interesujących wydarzeń. Uczniowie zaangażowali się we współpracę ze szkolnym liderem p. Beatą Skowrońską i grupą nauczycieli uczestniczących w projekcie. Pod opieką p. Renaty Moroz i p. Ewy Żędzian powstały 3 wystawy pt. "Prawa człowieka - moje prawa". Pani Beata Skowrońska przedstawiła założenia projektu i Cele Edukacji Globalnej w audycji radiowej. Razem z p. Emilią Górską zaprojektowała i wykonała gazetkę informacyjną na temat działań w ramach projektu.

Największym wydarzeniem okazał się koncert w niedawno otwartej szkolnej sali widowiskowej oraz przedstawienie teatralne. Uczniowie oraz p. Karolina Kowalska zaśpiewali ponadczasowe utwory nawiązujšce do praw człowieka i sprawiedliwości. Widowisko przygotowali p. Marcin Mulewski i p. Julia Kłoczko, a scenografię uczniowie z kl. IIc pod opieką p. Olgi Raszkiewicz - Kontrym.

Wielkie wrażenie na widzach wywarł spektakl pt. "Wyspa" przygotowany przez uczniów klasy Ia pod opieką p. Ewy Marciszewskiej i p. Sylwii Surmy. Sugestywne nawiązanie do stereotypów i potrzeby walki z nimi okazało się niezwykle cenną lekcją. Dzięki wspaniałej grze młodych aktorów przesłanie widowiska na długo pozostanie w pamięci.

E.Globalna efekty
[24/11/2016] dodał: EML
 
WIECZORNICA PATRIOTYCZNA
Podniosła, ale też niezwykle liryczna atmosfera towarzyszyła spotkaniu poświęconemu pamięci jednego z żołnierzy Polski Podziemnej - por. Danielowi Poliszukowi.

Spotkanie miało miejsce 16 listopada 2016 r. w nowo otwartej salce widowiskowej, która w wieczornych godzinach zgromadziła społeczność szkolną oraz zaproszonych gości.

Podczas wieczornicy uczniowie zaprezentowali fragmenty książki dr. Andrzeja Mocarskiego "„Cichociemny. Porucznik Daniel Poliszuk". Obecny wśród zaproszonych autor dokumentu zachęcił do poznawania historii i pamiętania o ludziach, dla których nadrzędną wartością była miłość Ojczyzny.

Oprawę muzyczną wieczornicy stanowiły znane pieśni patriotyczne w poruszającym wykonaniu pracowników szkoły (Adam Stemporowski), nauczycieli (Agnieszka Zadroga, Karolina Kowalska) i dyrektora (Andrzej Brzozowski).

Gromkie brawa publiczności potwierdziły, że program wieczornicy był udaną lekcją historii i patriotyzmu.

Wieczornica
[22/11/2016] dodał: EML
 
<<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
[Na górę] [Drukuj tą stronę]

g2@elk.edu.pl
pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: E. Lutkiewicz