Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
ul. Kilińskiego 48
19-300 Ełk

tel./fax:  +48 87 732 64 14
pok. naucz.:  87 732 64 18
logopeda:      87 732 64 20
pedagog:       87 732 64 19
księgowość:  87 732 64 17
kier. gosp.:    87 732 64 21
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl
G2 - do strony głównejG2 - EłkG2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła

Kadra szkoły
SU / Uczniowie i absolwenci
Dla rodziców / Rada Rodziców
Rekrutacja do gimnazjum
Opłaty za wyżywienie

Dziennik elektroniczny

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

Plan lekcji
Dokumenty i publikacje
G2-kalendarz 2014/2015 [PDF]
Sprawy wychowawcze

G2radio
Galeria fotografii
Internetowa TV G2
Gazetki szkolne
Mistrzowie pióra - prace uczniów

informatyka G2
Koło fotograficzne
Deutschunterricht
Biblioteka G2

PROJEKTY

EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona powiatu Ełckiego
Miasto Ełk
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Adamiec

PlastimetAKTUALNOŚCI

Tego jeszcze nie było!

Klaudia Baran z 3a pobiła swój ubiegłoroczny rekord (3 tytuły), tym razem została 4-krotną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
[20/03/2015] dodała: EML
 
Z tarczą z wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Wyniki konkursu z biologii dopiero za kilkanaście dni, a my cieszymy się już teraz, że w naszym gimnazjum nastały tłuste lata (tak, tak, już od kilku lat w konkursach przedmiotowych nasi uczniowie wypadają rewelacyjnie). Tytuł laureata zdobyło aż 16 osób, finalisty –15.

 • Język polski: 5 laureatek, 2 finalistki

 • Laureatki: Klaudia Baran 3a, Marta Dyszkiewicz 3a, Maja Piekarska 1a (przyg. M. Pieńkowska), Urszula Żędzian 3d, Anna Wielgat 3d (przyg. M. Doliwa- Wasilewska)
  Finalistki: Magdalena Łuba 2a (przyg. M. Pieńkowska), Natalia Milewska 2f (przyg. M. Doliwa-Wasilewska)

 • Historia: 2 laureatki, 1 finalistka - przyg. E. Marciszewska

 • Laureatki: Magdalena Łuba 2a, Emilia Łowczyk 2a,
  Finalistka: Karolina Lubieniecka 3d

 • Geografia: 4 finalistów - przyg. Dorota Tymińska

 • Aleksandra Sitkowska 3a, Adrianna Kowalewska 3d, Paweł Ładniak 3a, Maciej Gąsiorowski 3a

 • Język angielski: 1 laureat, 4 finalistów

 • Laureat: Maciej Lipa 3d (przyg.Katarzyna Kowalska)
  Finaliści: Patryk Olszewski 3a, Inga Guberska 3a, Klaudia Baran 3a, (przyg. Katarzyna Kowalska), Paweł Strykowski 2f (przyg. Olga Raszkiewicz- Kontrym)

 • Matematyka 1 laureat

 • Daniel Wroczyński 2a (przyg. Mariola Romanowska)

 • Wiedza o społeczeństwie 1 laureatka

 • Aleksandra Perzanowska (przyg. Agnieszka Harasiuk)

 • Chemia 1 laureatka

 • Klaudia Baran (przyg. Wioletta Szyszkowska)

 • Język niemiecki: 4 laureatów, 2 finalistów - przyg. Sylwia Piotrowska

 • Laureaci: Klaudia Baran 3a, Marta Dyszkiewicz 3a, Patrycja Dębkowska 3a, Maciej Gąsiorowski 3a
  Finaliści: Inga Guberska 3a, Aleksandra Dejryng 3a

 • Fizyka: 1 laureatka, 2 finalistów - przyg. Ewa Lutkiewicz

 • Laureatka: Klaudia Baran 3a
  Finaliści: Daniel Wroczyński 2a, Laura Starzomska 3b
  [20/03/2015] dodała: EML
   
  Nasze uczennice wróciły z nagrodami

  W piątek (13 marca 2015 r.) 42 osoby z pięciu powiatów (oleckiego, gołdapskiego, ełckiego, suwalskiego i augustowskiego) zmierzyły się z poezją w XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim im. Wacława Klejmonta w Olecku. Konkurs jest poświęcony twórczości poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny z cyklu imprez "Cudze chwalicie, swego nie znacie ..." Gościem specjalnym była poetka Józefa Drozdowska, która przysłuchiwała się recytacjom swoich wierszy.

  Zmagania były niezwykle emocjonujące, bo spośród trzech grup wiekowych właśnie gimnazjalistów było najwięcej, a w dodatku - zdaniem jury - ich recytacje były na najwyższym poziome. Po burzliwych obradach jury przyznało Zuzannie Cwalinie drugie miejsce, a Julia Studzińska stanęła na podium z wyróżnieniem.
  Sześcioosobowa komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Wyróżnienia i nagrody specjalne jury przyznało właśnie naszym recytatorkom: Zuzi - Nagrodę Specjalną Starosty Oleckiego za najciekawszą interpretację utworu Józefy Drozdowskiej; Julce - Nagrodę Specjalną Burmistrza Olecka za najlepszą interpretację wiersza.

  Dziewczęta przygotowała M. Doliwa-Wasilewska.
  Zdjęcia z konkursu
  [16/03/2015] dodała: EML
   
  Talent matematyczny z Gimnazjum nr 2 w Ełku

  Daniel Wroczyński jest dopiero z drugiej klasie gimnazjum, a już zdobywa laury w dziedzinie przedmiotów ścisłych. W ubiegłym roku został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, i miał najwyższy w swojej kategorii wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. W tym roku szkolnym nie tylko zdobył tytuł finalisty w konkursie z fizyki, ale z trzecim wynikiem w województwie został laureatem konkursu matematycznego.

  - Jest to talent czystej wody. Uczeń pracowity, zdyscyplinowany wewnętrznie – mówi dyrektor Andrzej Brzozowski. – Uczniowie 2 a żartują, że nie potrzebują kalkulatora, bo Daniel zawsze wszystko policzy szybciej.
  Nieprzeciętnymi zdolnościami matematycznymi wykazał się już w szkole podstawowej, wówczas z najwyższą lokatą został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Kangura. Prawdziwe wyzwanie czeka Daniela 7 marca. Wtedy weŸmie udział w 2. etapie X Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej, na którą zakwalifikował się jako jedyny z regionu. Celem tej olimpiady organizowanej przez MEN jest wspieranie wybitnych młodych matematyków, którzy póŸniej wezmą udział w konkursie międzynarodowym.
  - Daniel ma czworo młodszego rodzeństwa, co też zajmuje mu sporo czasu – mówi nauczycielka matematyki Mariola Romanowska. – Mimo to każdą wolną chwilę, a ma ich naprawdę niewiele, poświęca matematyce, z której ma w szkole dodatkowe zajęcia indywidualne. Ma trudne warunki materialne i mieszkaniowe. Jego start jest bez porównania gorszy niż większości rówieśników – dodaje wychowawczyni Małgorzata Pieńkowska. Warto, by ktoś tak utalentowany znalazł wsparcie ze strony miasta, gdyż inwestycja w rozwój Daniela to inwestycja w nas wszystkich. Dzięki staraniom szkoły Danielowi udało się zdobyć stypendium ze środków unijnych, ale to naprawdę za mało. Taki talent to prawdziwa rzadkość. Na razie pozostało nam życzyć mu powodzenia.
  [16/03/2015] dodała: EML
   
  Talenty recytatorskie

  Julia Studzińska z kl. If zajęła pierwsze miejsce, a drugie Zuzanna Cwalina z IIf w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny (uczennice przygotowała M. Doliwa-Wasilewska).

  Laureatki wezmą udział w drugim etapie konkursu – XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 13 marca 2015 r. w Olecku. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszych zdolnych gimnazjalistek!
  [12/03/2015] dodała: EML
   
  Talenty humanistyczne

  Znowu nasi reprezentanci zakwalifikowali się do etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego pod patronatem PAN-u. W zmaganiach ortograficznych będą nas reprezentować: Klaudia Baran z 3a (ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski), Magdalena Łuba z 2a (5. miejsce), Marta Dyszkiewicz z 3a (6. miejsce) i debiutantka Emilia Łowczyk z 2a.

  W kategorii "Z polszczyzną na co dzień" swoich sił spróbują Emilia Łowczyk z 2a i Maja Piekarska z 1a. Całą ekipę przygotowała Małgorzata Pienkowska.
  [11/03/2015] dodała: EML
   
  Konkursowe wieści

  Znamy już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki. Bardzo dobrze spisali się podopieczni p. Ewy Lutkiewicz. Klaudia Baran z 3a została laureatką, a Laura Starzomska z 3b i Daniel Wroczyński z 2a - finalistami. Tak trzymać!.
  Podobno pan dyrektor przyjmuje zakłady, ile tytułów laureatki zdobędzie w tym roku Klaudia Baran. Dla przypomnienia, w roku ubiegłym była trzykrotną laureatką.
  [1/03/2015] dodała: EML
   
  Plastycznie, muzycznie i poetycko - znowu najlepsi

  Znakomicie spisali się nasi uczniowie podczas jubileuszowego XX Wojewódzkiego Konkursu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (20.02.2015r.). Kategorię recytacje wygrał Paweł Mierzejewski z 3d, zaś wyróżnienie dostała Zuzanna Cwalina z 2f, oboje przygotowała p.Małgorzata Doliwa-Wasilewska. Najlepszą pracę plastyczną wykonała Magda Skutnik z 3a, a drugie miejsce zajęła Laura Starzomska z 3b (opiekun p. Renata Moroz).
  W wigilię konkursu w Zespole Szkół nr 2 w Ełku Klaudia Mużyło z 3a i Małgorzata Pienkowska zostały zaproszone na poetyckie urodziny K.K. Baczynskiego, podczas których Klaudia zaśpiewała kilka nastrojowych piosenek.
  Tu można przeczytać więcej na ten temat
  Prace konkursowe
  [23/02/2015] dodała: EML
   
  Konkurs DACHL 2014

  Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli (MODN) w Ełku przeprowadził kolejną III edycję Regionalnego Konkursu z cyklu "DACHL-Länder kreuz und quer" na najlepszą prezentację multimedialną w języku niemieckim pt.: "Feste, Sitten und Volkstradition in DACHL-LÄNDERN".
  Więcej informacji tutaj

  [22/02/2015] dodała: EML
   
  Olimpiada Języka Angielskiego

  W tym roku szkolnym trzynastu uczniów naszej szkoły przystąpiło do Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu. Laureaci Olimpiady Języka Angielskiego uzyskują pełne uprawnienia, które są zgodne z: - Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. - Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 lutego 2004 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych. Aby przejść do następnego etapu, trzeba było zdobyć 45 punktów. Z przyjemnością przedstawiamy listę uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu.
 • Dyszkiewcz Marta - 51 pkt
 • Guberska Inga - 49 pkt
 • Kuczyński Jakub - 48 pkt
 • Lipa Maciej - 48 pkt
 • Baran Klaudia - 47 pkt
 • Olszewski Patryk - 47 pkt
 • Wszystkich ucznów przygotowywała p. Katarzyna Kowalska. Gratulujemy!
  [09/02/2015] dodała: EML
   
  <<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
  [Na górę] [Drukuj tą stronę]

  elkg2info@gmail.com
  pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: E. Lutkiewicz