Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
ul. Kilińskiego 48
19-300 Ełk

sekretariat tel./fax:
      +48 87 732 64 14
pok. naucz.:  87 732 64 18
logopeda:      87 732 64 20
pedagog:       87 732 64 19
księgowość:  87 732 64 17
kier. gosp.:    87 732 64 21
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl
G2 - do strony głównejG2 - EłkG2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła

Kadra szkoły
SU / Uczniowie i absolwenci
Dla rodziców / Rada Rodziców
Rekrutacja do gimnazjum
Opłaty za wyżywienie

Dziennik elektroniczny

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

Plan lekcji
Dokumenty i publikacje
G2-kalendarz 2014/2015 [PDF]
Sprawy wychowawcze

G2radio
Galeria fotografii
Internetowa TV G2
Gazetki szkolne
Mistrzowie pióra - prace uczniów

informatyka G2
Koło fotograficzne
Koło dziennikarskie
Deutschunterricht
Biblioteka G2

PROJEKTY

EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona powiatu Ełckiego
Miasto Ełk
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Adamiec

PlastimetKOMUNIKATY

UWAGA!
[17/06/2015] dodał: EML
 

AKTUALNOŚCI

Erasmus + KA1 na wyciągnięcie ręki
Napisali wniosek i dostali zgodę na realizowanie projektu Mobilność szkolnej kadry edukacji. Mowa o Gimnazjum nr 2, które szkoli swoich nauczycieli i podnosi ich kwalifikacje na szczeblu powiatowym i międzynarodowym. Ośmioro nauczycieli weŸmie udział w szkoleniach zagranicznych w Anglii, Irlandii, Niemczech i na Malcie. Dyrektor Andrzej Brzozowski – inicjator przedsięwzięcia - dumny jest, że na 100 możliwych punktów placówka uzyskała 94 i tym samym znalazła się w gronie sześciu szkół (na 32 złożone wnioski) województwa warmińsko- -mazurskiego, których wnioski uzyskały akceptację Agencji Narodowej.


- Lubimy przebywać w swoim gronie, angażujemy się w pracę z młodzieżą, chcemy poszerzać horyzonty, zatem złożenie wniosku jest wypadkową naszych działań – mówią nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Ełku.

erasus

[26/05/2015] dodał: EML
 
Nagrody od TME
Duża grupa naszych uczniów brała udział w konkursach organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ełku. W kategorii literatura nagrodzono Annę Dembowską, Weronikę Dyszkiewicz, Zuzannę Kościuk, Kingę Kaczyńską, Weronikę Pielak, Olę Jaromę, Kubę Gąsiorowskiego (wszyscy Ia), Emilię Łowczyk, Gabrielę Jadeszko, Oliwię Rydzewską, Zuzannę Matysiuk, Krzysztofa Jaskułę (uczniowie IIa, przyg. M. Pieńkowska). Za prace plastyczne nagrodzono Monikę Dobrzycką z IIIc, Paulinę Kalinowską z IIa, Oliwię Rydzewską z IIa, Krzysztofa Jaskułę z IIa (przyg. Renata Moroz), a za fotografię - Paulinę Żurawską z IIf (przyg. Julia Osewska-Kłoczko).

[23/06/2015] dodał: EML
 
Poezja nie jest mi obca
W poniedziałek 15 czerwca odbyła się druga edycja Szkolnego Językowego Konkursu Recytatorskiego - POEZJA NIE JEST MI OBCA. W konkursie można było zaprezentować wiersze w języku angielskim i niemieckim. W pierwszej kategorii zwyciężyła Emilia Łowczyk z kl.IIa. W recytacji po niemiecku bezkonkurencyjny okazał się Filip Kuźnicki z kl.IIa (przyg. p. Sylwia Piotrowska). Gratuluję zwycięzcom i zapraszam uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym, kiedy zostanie on poszerzony o kategorię z języka rosyjskiego.

Organizator - Ewa Żędzian

[23/06/2015] dodał: EML
 
Nie tylko nauka
W drugim półroczu w Gimnazjum nr 2 zorganizowano wiele atrakcyjnych wycieczek: wyjazd nad morze do Gdyni połączono z wizytą w Teatrze Muzycznym (spektakl "Chłopi" grupa p.Emilii Górskiej i musical "Lalka" - grupa Małgorzaty Pieńkowskiej), do Warszawy (Muzeum Narodowe i teatr Roma - musical "Mamma mia", grupa M. Pieńkowskiej), kilkudniowy wyjazd do Krakowa i Zakopanego (organizator p. Katarzyna Zawistowska i Małgorzata Doliwa-Wasilewska). Klasy p. Sylwii Piotrowskiej, p.Agnieszki Harasiuk, p. Beaty Skowrońskiej, p. Natalii Kopycińskiej były na biwakach, a klasa p. Mariusza Skindziera zaliczyła rajd. Na zakończenie roku szkolnego został zaplanowany wyjazd do hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Atrakcyjny pobyt na basenach jest nagrodą dla laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, najlepszych sportowców i wyróżniających się uczniów.

[20/06/2015] dodał: EML
 
Ełckie Dni Rodziny w naszym gimnazjum
W ramach Ełckich Dni Rodziny Gimnazjum nr 2 zorganizowało Powiatowy Konkurs Literacki i Plastyczny "Rodzina drogowskazem życia", którego koordynatorem była p. Danuta Straszyńska. Na konkurs literacki wpłynęły 43 wiersze. Komisja (w składzie p. Małgorzata Doliwa-Wasilewska, p.Katarzyna Cierpicka, ks. Szymon Sobolewski) wyłoniła zwycięzców:

I miejsce ex aequo: Oliwia Okseniuk – Gimnazjum nr 2 w Ełku

Daniel Wiśniewski- Publiczne Gimnazjum w Prostkach

Wyróżnienie Magdalena Syryca- Gimnazjum nr 2 w Ełku.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 16 prac. Komisja konkursowa (w składzie p.Renata Moroz, p.Danuta Straszyńska, ks.Maciej Mackiewicz) przyznała następujące nagrody:

I miejsce Laura Starzomska- Gimnazjum nr 2 w Ełku

II miejsce Zuzanna Wróbel- Gimnazjum nr 4 w Ełku

III miejsce Sandra Papuga – Gimnazjum nr 2 w Ełku.

Prace plastyczne można obejrzeć na wystawie w Gimnazjum nr 2 w Ełku, w Galerii ART.

Konkurs cieszył się dużą popularnoœcią, więc planowana jest kontynuacja w następnym roku.

[18/06/2015] dodał: EML
 
Gimnazjum nr 2 w Ełku w Złotej Dziesiątce
Ten rok był najlepszy w historii Gimnazjum nr 2 w Ełku. Szkoła ponownie trafiła do Złotej Dziesiątki gimnazjów w województwie. Tym mianem określa się szkoły, w których było najwięcej laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych. W Gimnazjum nr 2 było 17 laureatów oraz 19 finalistów. Klaudia Baran, najbardziej utytułowana laureatka (4 tytuły laureata w tym roku i 3 w ubiegłym) 15.06.2015r. uczestniczyła w uroczystej gali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, na którą zostali zaproszeni najbardziej utytułowani laureaci i utytułowane szkoły.

- Byliśmy najlepsi w Ełku, ale cieszy przede wszystkim to, że kolejny rok gościmy w Złotej Dziesiątce - cieszy się dyrektor Andrzej Brzozowski. - Laureatów i finalistów mamy jeszcze więcej niż w ubiegłym roku.

- Na sukces składają się nie tylko zdolności, ale także systematyczna praca, przede wszystkim moja, ale duży wkład mają także nauczyciele - dodaje Klaudia Baran. - W naszej szkole utalentowani uczniowie zawsze znajdą pomoc. Mogą pięknie śpiewać, grać na instrumentach, być sportowcami lub jak ja, mieć pasję poznawczą. Na pewno zostanie to zauważone i nauczyciele zaproponują dodatkowe zajęcia.

- Jesteśmy dumni z córki. Już dużo osiągnęła w życiu, ale sukcesy wcale nie przewróciły jej w głowie - cieszy się mama Klaudii, która z nią była gościem uroczystej gali. - Oboje z mężem mamy świadomość tego, jak bardzo zdolne mamy dziecko, dlatego zgodziliśmy się, by Klaudia kontynuowała naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

- To bardzo elitarne liceum, jedno z najlepszych w kraju, od kilku lat nasi najlepsi absolwenci wybierają tę szkołę, później nas odwiedzają i okazuje się, że świetnie sobie radzą. Żeby się dostać do tej szkoły, mimo 7 tytułów laureata i 100% wyników z egzaminów gimnazjalnych musiałam zdawać dodatkowy egzamin wstępny - dodaje Klaudia. - Mam nadzieję, że się dostanę.

[17/06/2015] dodał: EML
 
Rozśpiewana Klaudia
Klaudia Mużyło z 3a (przyg. Marcin Mulewski) reprezentowała Ełk i Gimnazjum nr 2 podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca "Muszelki Wigier" w Suwałkach. Klaudia zdobyła wyróżnienie w kategorii: soliści 14-16 lat. Gratulujemy i żałujemy, że za tydzień Klaudia kończy naukę w "Dwójce". Czym będą szkolne uroczystości bez Jej œpiewu i wdzięku?

[17/06/2015] dodał: EML
 
<<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
[Na górę] [Drukuj tą stronę]

g2@elk.edu.pl
pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: E. Lutkiewicz