Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
ul. Kilińskiego 48
19-300 Ełk
tel./fax: +48 87 7326414
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl
G2 - do strony głównejG2 - EłkG2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła

Kadra szkoły
SU / Uczniowie i absolwenci
Dla rodziców / Rada Rodziców
Rekrutacja do gimnazjum

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

Plan lekcji
Dokumenty i publikacje
G2-kalendarz 2014/2015 [PDF]
Sprawy wychowawcze

G2radio
Galeria fotografii
Internetowa TV G2
Gazetki szkolne
Mistrzowie pióra - prace uczniów

informatyka G2
Koło fotograficzne
Deutschunterricht
Biblioteka G2

PROJEKTY

EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona powiatu Ełckiego
Miasto Ełk
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Adamiec

PlastimetKOMUNIKATY

UWAGA!
Nowe numery telefonów do szkoły, aktualne od 03.11.2014 r.
sekretariat - 877326414księgowość - 877326417
pokój nauczycielski - 877326418pedagog - 877326419
logopeda - 877326420kierownik gosp. - 877326421

AKTUALNOŚCI

Okres Świąteczny

zyczenia

[14/12/2014] dodał: EML
 
Znakomity finisz

Trzy koleżanki będą nas reprezentować w konkursie z historii. Są to uczennice p. Ewy Marciszewskiej: Magdalena Łuba 2a, Emilia Łowczyk 2a, Karolina Lubieniecka 3d.

Jako ostatnie pojawiły się wyniki z j. niemieckiego. Jest to naprawdę mocne uderzenie! Gratulujemy p. Sylwii Piotrowskiej oraz Oli Dejryng, Marcie Dyszkiewicz, Klaudii Baran, Maćkowi Gąsiorowskiemu, Indze Guberskiej, Patrycji Dębkowskiej, cała szóstka z 3a.
Teraz trochę statystyki
Najczęściej, gdyż aż 5 razy pojawiło się nazwisko Klaudii Baran z 3a. A przecież już w klasie drugiej została potrójną laureatką.

Równie utalentowana jest Magda Łuba z 2a, która wystartuje w 3 konkursach.

W 2 konkursach wystąpią Daniel Wroczyński z 2a, Maciek Gąsiorowski z 3a, Inga Guberska z 3a, Marta Dyszkiewicz z 3a. Najmłodsza jest Maja Piekarska z 1a.

Najczęściej pojawiały się nazwiska uczniów z kl. 3a - 19 razy, oraz 2a - 8 razy.
Ostatecznie aż 37 razy uczniowie naszego gimnazjum wystartują w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych.

Cieszymy się, gratulujemy i trzymamy kciuki!

[17/12/2014] dodał: EML
 
Europejskie Forum Młodzieży

Europejskie Forum Młodzieży to inicjatywa stowarzyszenia, działającego na Dolnym Śląsku. Niedaleko Wrocławia można spędzić kilka dni pod nadzorem wolontariuszy niemal z całego świata. W tym roku szkolnym w dniach 27.XI. - 01.XII. w Długopolu przebywała młodzież z naszego gimnazjum. Uczniowie p. K. Kowalskiej: Z. Miakinin, A. Kowalewska, J. Kuczyński, K. Baran, J. Szymkiewicz, M. Lipa, K. Bielecka, K. Lubieniecka, K. Kozłowski i P. Mierzejewski i J. Wiśniewski mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z Jordanii, Danii, Rumunii, Bułgarii, Nowej Zelandii, Włoch itd. A oto jak wspominają swój pobyt nasi bohaterowie: Europejskie Forum Młodzieży. Euroweek. Wyśmienita zabawa i nauka jednocześnie. Góry niewysokie, ale jednak. Pogoda chłodna, ale i tak o niebo lepiej niż w Ełku. No i na wsi, a tu zawsze mniej zgiełku. Jedzenie mniam mniam. Opieka excellent i tam ta ram! Angielski perfekt. Radości po pachy. Roześmiane oczy i nowe przyjaźnie. W każdej chwili i minucie było wszystkim raźnie. Nie nudził się nikt, a nawet gdyby chciał, nie było szansy na dłuższą zadumę, każdy do każdego z uściskiem się pchał. Spędziliśmy razem chwile, dni, godziny i mimo odległości o dalekie mile wspominać będziemy wolontariuszy z całego niemal świata, niech im życie służy. Za rok planujemy kolejną wyprawę. Jechało się długo, ale pamiętać będziemy ten czasu o wiele dłużej. Zapraszamy do obejrzenia slajdów. Uczniowie klasy III D, III A i II D
kliknij i obejrzyj!

[15/12/2014] dodał: EML
 
Rewelacyjnie w konkursach przedmiotowych

Do etapu wojewódzkiego konkursu z języka polskiego zakwalifikowało się aż 7 naszych uczennic: Klaudia Baran 3a, Marta Dyszkiwicz 3a, Magdalena Łuba 2a, Maja Piekarska 1a (przyg. M. Pieńkowska), Urszula Żędzian 3d, Anna Wielgat 3d, Natalia Milewska 2f (przyg. M. Doliwa-Wasilewska). Walentynki dziewczęta spędzą w niezwykły sposób - właśnie wtedy piszą etap wojewódzki konkursu.
Równie świetnie poszło z fizyki. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się wszyscy podopieczni p. Ewy Lutkiewicz: Klaudia Baran (chyba już znamy to nazwisko), Laura Starzomska 3b, Daniel Wroczyński 2a. Klaudia Baran (przyg. W. Szyszkowska) będzie nas reprezentować także w konkursie chemicznym.
Zwróćcie uwagę, że wśród przyszłych laureatów i finalistów są uczniowie klas drugich, a Maja Piekarska uczy się w klasie pierwszej.
W konkursie języka z angielskiego będzie nas reprezentować 5 uczniów: Maciej Lipa 3d, Klaudia Baran 3a, Patryk Olszewski 3a, Inga Guberska 3a (przyg. K. Kowalska) i Paweł Strykowski 2f (przyg. O. Reszkiewicz-Kontrym).
Oto kolejna piątka, tym razem podopieczni p. Doroty Tymińskiej, a więc geografia: Maciej Gąsiorowski, Ola Sitkowska, Paweł Ładniak, Cezary Grzanka - wszyscy 3a, Adrianna Kowalewska 3d. Nasze gimnazjum dzięki Aleksandrze Perzanowskiej z 3a (przyg. A. Harasiuk) debiutuje w konkursie przedmiotowym z wos-u.
Podopieczni p. Elżbiety Labudy spisali się równie rewelacyjnie. W konkursie z biologii będzie nas reprezentować aż 5 uczniów: Magdalena Łuba 2a, Oliwia Okseniuk 2a, Zuzanna Matysiuk 2a, Paweł Mierzejewski 3d, Jakub Szymkiewicz 3a. Daniel Wroczyński z 2a (przyg. p. Mariola Romanowska) z czwartym wynikiem w województwie zakwalifikował się do konkursu matematycznego.
Gratulujemy i czekamy na dalsze tak pomyślne wieści.

[14/12/2014] dodał: EML
 
"Od Edukacji Globalnej do odpowiedzialności za świat" - ciąg dalszy

Dnia 6 listopada 2014 r odbyło się w naszej szkole spotkanie z p. Weroniką Brączek - wolontariuszem i animatorką kultury. Pani Weronika zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, realizacją projektów artystyczno-społecznych i edukacyjnych. Jako jedna z nielicznych szkół z Ełku mieliśmy szansę gościć tę osobę. Przeprowadziła ona szkolenia i warsztaty w ramach projektu, w którym nasza szkoła bierze udział. Koordynatorkami szkolnego projektu są panie: Beata Skowrońska, Ewa Marciszewska i Agnieszka Harasiuk. Projekty zostaną zaprezentowane przez uczniów klasy IID w TYGODNIU EDUKACJI GLOBALNEJ (17-23 listopada).
Wolontariuszka opowiadała uczniom o Argentynie, Boliwii, Peru i Paragwaju. Przedstawiła miejsca, w których była, pracowała i poznawała kulturę - w kontekście migrantów i mieszkańców danego regionu. Uczniowie obejrzeli film i bardzo ciekawe prezentacje. Zorganizowane zostały również warsztaty, na których uczniowie chętnie zrobili i przedstawili projekt międzykulturowego graffiti dotyczącego spotkania różnych kultur. Dziękujemy za wsparcie idei Edukacji Globalnej oraz umożliwienie zorganizowania spotkania z młodzieżą.

[14/11/2014] dodał: BS, edytował: EML
 
English NightMare 29/30 X 2014

Kolejny rok uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w angielskiej nocce. Do trzeciej rano klasa 2D pod przewodnictwem p. K. Kowalskiej i p. R. Moroz dzielnie stawiała czoło różnym zadaniom. Wyśmienicie bawiono się podczas karaoke, gdzie nie tylko śpiewaliśmy, ale też popisywaliśmy się zdolnościami aktorskimi, co doprowadzało wszystkich uczestników do szczerego śmiechu. Jestem pełna dumy z naszych gimnazjalistów, bo zaangażowali wszystkie swoje siły, aby przygotować gry, zabawy i konkurencje na całą noc. Dzięki wspaniałej obsłudze ośrodka Łaśmiady w Malinówce czuliśmy się bezpiecznie. Mieliśmy do dyspozycji sprzęt muzyczny, mikrofon, duży ekran telewizyjny w sali kominkowej, że o rozpalonym kominku nie wspomnę. Na podwórzu zrobiliśmy grilla, a przez pewien czas gwiazdy przyświecały nam podczas konkurencji podwórkowych.
Zachęcam uczniów do solidnej pracy z różnych przedmiotów, chociaż wiadomo, angielski jest najważniejszy, do integrowania się i chęci aktywnego spędzania czasu, a w następnym roku, może przyjdzie na Was kolej, i wspólnie przygotujemy angielską niezapomnianą noc.

[06/11/2014] dodał: MS
 
Gimnazjum nr 2 z rewizytą w Oziersku

W dniach 15-17 października 18-osobowa grupa gimnazjalistów z opiekunkami Agnieszką Harasiuk i Małgorzatą Pieńkowską oraz tłumaczką Natalią Kopycińską gościła w przygranicznym Oziersku.
Uczniowie brali udział w wymianie turystycznej do Ozierska, która odbyła się w ramach projektu "Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko-rosyjskiej współpracy".

[22/10/2014] dodał: MS
 
Konkurs na projekt edukacyjny

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na szkolny projekt edukacyjny z zakresu zagadnień edukacji globalnej. Konkurs jest komponentem projektu "Od edukacji globalnej do odpowiedzialnoœci za Świat", realizowanego i współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku. Głównym celem konkursu jest upowszechnienie edukacji globalnej w szkole zgodnie z założeniami obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz zaktywizowanie środowiska szkolnego w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu projektów.
Koordynatorami projektu w naszej szkole są: p. Ewa Marciszewska, p. Beata Skowrońska i p. Agnieszka Harasiuk. Uczniowie klasy 2D pod kierunkiem tego zespołu projektowego będą realizowali projekty: "Jak być odpowiedzialnym konsumentem" i "Kuchnia regionalna a kuchnia globalna". Przedstawienie rezultatów i wyników projektu nastąpi w Tygodniu Edukacji Globalnej (17-23 listopada).

[17/10/2014] dodał: MS
 
Sukces taneczny naszej uczennicy

W sobotę 27 września, w Ostrołęce odbył się XXX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O złotą podwiązkę". W gali wieczornej wystąpiła para reprezentująca Klub Tańca Towarzyskiego PROMENADA EŁK. Uczennica klasy 2D Gimnazjum nr 2 w Ełku Zuzanna Miakinin wraz ze swoim partnerem Patrykiem Zarzeckim rywalizowała w kombinacji 8 tańców w klasie D, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat z ośmioma parami z klubów tanecznych m.in. z Łodzi, Warszawy, Pruszkowa, Płocka, Mławy.
Ełcka para zwyciężyła, zdobywając "Złotą podwiązkę" jubileuszowego turnieju oraz wywalczyła upragniony awans do wyższej klasy tanecznej "C". Gratulujemy!

[15/10/2014] dodał: MS
 
W Dwójce WARTO CZYTAĆ

W Gimnazjum nr 2 w Ełku Dzień Edukacji Narodowej przebiegał pod hasłem WARTO CZYTAĆ. Każdy z nauczycieli przez trzy lekcje prezentował młodzieży swoje ulubione książki. Sięgano po utwory z czasów licealnych, nie zabrakło też fantastyki, powieści grozy czy kryminałów.
Ostatnią godzinę tego dnia wszyscy spędzili, podziwiając talenty aktorskie i wokalne uczniów oraz dyrektora Andrzeja Brzozowskiego, który brawurowo zaśpiewał przed uczniami oraz pracownikami szkoły piosenkę "Chodź, pomaluj mój świat" z repertuaru zespołu "2 plus 1".

[15/10/2014] dodał: MS
 
<<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
[Na górę] [Drukuj tą stronę]

elkg2info@gmail.com
pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: M. Skibicki