Gimnazjum nr 2 w Ełku
www.g2.elk.edu.pl           [Startuj z G2] [Dodaj do Ulubione] [Poleć nas znajomemu]
G2
ul. Kilińskiego 48
19-300 Ełk
tel./fax: +48 87 6216045
e-mail:
dyr-g2@elk.edu.pl
g2@elk.edu.pl
G2 - do strony głównejG2 - EłkG2 - Ełk
G2 - Ełk "Nasze gimnazjum przygotowuje ucznia do dokonywania trafnych i odpowiedzialnych wyborów,
przez co osiągnie on sukces, na miarę swoich możliwości,
w życiu rodzinnym, społecznym i zawodowym."

Translator

Szkoła

Kadra szkoły
SU / Uczniowie i absolwenci
Dla rodziców / Rada Rodziców
Rekrutacja do gimnazjum

UKS "DWÓJKA"
Wiadomości sportowe

Plan lekcji
Dokumenty i publikacje
G2-kalendarz 2014/2015 [PDF]
Sprawy wychowawcze

G2radio
Galeria fotografii
Internetowa TV G2
Gazetki szkolne
Mistrzowie pióra - prace uczniów

informatyka G2
Koło fotograficzne
Deutschunterricht
Biblioteka G2

PROJEKTY

EFS - pracownie
"Szkoła Odkrywców Talentów"
Człowiek najlepsza inwestycja
Comenius

Asystentura Comenius:
- Blog Adem Celep

2012 - 2014
logo

2003 - 2006
Wizyta robocza
Realizacja projektu
Informacje prasowe
Szkoły partnerskie:
Szkoła w Weener Szkoła w Acquaviva delle Fonti

Linki
Biuletyn Informacji Publicznej
Strona powiatu Ełckiego
Miasto Ełk
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Olsztynie
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Polecamy
- Serwisy godne polecenia
Super-Moto

Adamiec

PlastimetKOMUNIKATY

UWAGA!
Nowe numery telefonów do szkoły, aktualne od 03.11.2014 r.
sekretariat - 877326414księgowość - 877326417
pokój nauczycielski - 877326418pedagog - 877326419
logopeda - 877326420kierownik gosp. - 877326421


ORGANIZACJA KAMPANII EDUKACYJNO-INFORMACYJNO-PROMOCYJNEJ W OKRESIE 03.11.14 r. - 15.12.14 r.
Z tej okazji zorganizowane zostaną we współpracy z Fundacją Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej spotkania ze specjalistami: dietetykiem, lekarzem i psychologiem. Inicjatywa ma na celu pokazanie społeczności, do czego prowadzi zwiększona masa ciała, jak zapobiegać otyłości i jak łączyć odpowiednią racjonalną dietę z aktywnością fizyczną. W czasie trwania spotkań uczestnicy dowiedzą się, dlaczego plan żywieniowy powinien być indywidualnie dopasowany, jak robić zakupy spożywcze, aby były zdrowe oraz jak komponować swój jadłospis.
Specjaliści z Fundacji Rozwoju Chirurgii Laparoskopowej i Bariatrycznej z siedzibą w Ełku pełnić będą dwukrotnie dyżury w poradni rodzinnej przy ul. Małeckich 3/32, gdzie można będzie skonsultować indywidualne przypadki i np. ustalić odpowiednią dietę z dietetykiem.

AKTUALNOŚCI

Gimnazjum nr 2 z rewizytą w Oziersku

W dniach 15-17 października 18-osobowa grupa gimnazjalistów z opiekunkami Agnieszką Harasiuk i Małgorzatą Pieńkowską oraz tłumaczką Natalią Kopycińską gościła w przygranicznym Oziersku.
Uczniowie brali udział w wymianie turystycznej do Ozierska, która odbyła się w ramach projektu "Rozwój turystyki aktywnej płaszczyzną polsko-rosyjskiej współpracy".

[22/10/2014] dodał: MS
 
Konkurs na projekt edukacyjny

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na szkolny projekt edukacyjny z zakresu zagadnień edukacji globalnej. Konkurs jest komponentem projektu "Od edukacji globalnej do odpowiedzialnoœci za Świat", realizowanego i współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014 roku. Głównym celem konkursu jest upowszechnienie edukacji globalnej w szkole zgodnie z założeniami obowiązującej podstawy programowej kształcenia ogólnego oraz zaktywizowanie środowiska szkolnego w podejmowaniu inicjatyw i realizowaniu projektów.
Koordynatorami projektu w naszej szkole są: p. Ewa Marciszewska, p. Beata Skowrońska i p. Agnieszka Harasiuk. Uczniowie klasy 2D pod kierunkiem tego zespołu projektowego będą realizowali projekty: "Jak być odpowiedzialnym konsumentem" i "Kuchnia regionalna a kuchnia globalna". Przedstawienie rezultatów i wyników projektu nastąpi w Tygodniu Edukacji Globalnej (17-23 listopada).

[17/10/2014] dodał: MS
 
Sukces taneczny naszej uczennicy

W sobotę 27 września, w Ostrołęce odbył się XXX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego "O złotą podwiązkę". W gali wieczornej wystąpiła para reprezentująca Klub Tańca Towarzyskiego PROMENADA EŁK. Uczennica klasy 2D Gimnazjum nr 2 w Ełku Zuzanna Miakinin wraz ze swoim partnerem Patrykiem Zarzeckim rywalizowała w kombinacji 8 tańców w klasie D, w kategorii wiekowej powyżej 15 lat z ośmioma parami z klubów tanecznych m.in. z Łodzi, Warszawy, Pruszkowa, Płocka, Mławy.
Ełcka para zwyciężyła, zdobywając "Złotą podwiązkę" jubileuszowego turnieju oraz wywalczyła upragniony awans do wyższej klasy tanecznej "C". Gratulujemy!

[15/10/2014] dodał: MS
 
W Dwójce WARTO CZYTAĆ

W Gimnazjum nr 2 w Ełku Dzień Edukacji Narodowej przebiegał pod hasłem WARTO CZYTAĆ. Każdy z nauczycieli przez trzy lekcje prezentował młodzieży swoje ulubione książki. Sięgano po utwory z czasów licealnych, nie zabrakło też fantastyki, powieści grozy czy kryminałów.
Ostatnią godzinę tego dnia wszyscy spędzili, podziwiając talenty aktorskie i wokalne uczniów oraz dyrektora Andrzeja Brzozowskiego, który brawurowo zaśpiewał przed uczniami oraz pracownikami szkoły piosenkę "Chodź, pomaluj mój świat" z repertuaru zespołu "2 plus 1".

[15/10/2014] dodał: MS
 
WAKACJE!!!

Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji składamy wszystkim Szanownym Rodzicom i Drogim Uczniom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku.
Życzymy dobrego zdrowia, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Życzymy, byśmy wszyscy mogli się 1 września spotkać w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

[27/06/2014] dodał: MS
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego '2014

tabela

[04/07/2014] dodał: MS
 
Najlepsi w roku szkolnym 2013-2014

Zaszczytny tytuł ABSOLWENTKI ROKU oraz markowe pióro trafiły do Karoliny Kulik z kl. 3a.
Tytuł najbardziej usportowionego ucznia przyznawany, co roku w Gimnazjum nr 2, trafił do Huberta Ignatowicza z kl. 2B
Najlepsze klasy w szkole to 1A, 2D i 3F. Gratulacje!

[27/06/2014] dodał: MS
 
Szkolne radio przypomina

Jeśli nie słuchaliście audycji w radiu BAYER FM to w menu G2RADIO-AUDYCJE możecie odsłuchać wybrane audycje przygotowane przez Wasze koleżanki i kolegę z klasy 2D. ZAPRASZAMY!

[23/06/2014] dodał: MS
 
Stereotypom mówimy nie!

Stereotypy to ważny element kultury - to one mówią nam, że Niemcy są zorganizowani, Włosi hałaśliwi i rodzinni, a Hiszpanie mają w żyłach gorącą krew. Oczywiście stereotypy, podobnie jak inne ogólne sądy, są zazwyczaj mylne.
18 czerwca uczniowie naszego gimnazjum mogli się o tym przekonać oglądając przedstawienie w języku angielskim na temat stereotypów właśnie. Pomysłodawcą przedstawienia był nasz turecki gość Adem Celep, było ono uwieńczeniem jego pobytu w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy aktorom, dla których było to podwójne wyzwanie: występ na scenie i to w języku angielskim! W przedstawieniu brało udział 8 uczniów: Alicja Eliasz, Wiktoria Kołowszyc, Karolina Lubieniecka, Klaudia Mordarska, Karolina Zolnik, Karolina Kulik, Wiktoria Łowicka i nasz rodzynek Adam Wojtkielewicz. Przygotowli oni również elementy scenografii i swoje kostiumy.
Nad scenariuszem, przebiegiem prób, przygotowaniem muzyki i dekoracji czuwały panie Sylwia Surma i Ewa Żędzian. Dziękujemy p. Marcinowi Mulewskiemu za oprawę muzyczną oraz p. Renacie Moroz za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

[27/06/2014] dodał: MS
 
Goście z Ozierska

Gimnazjum nr 2 w Ełku w dniach 16-18 czerwca gościło 18-osobową grupę uczniów z rosyjskiego przygranicznego Ozierska. Pierwszego dnia młodzież wspólnie spędziła czas na wycieczce wąskotorówką i ognisku, podczas którego szybko doszło do integracji. We wtorek Rosjanie złożyli wizytę w szkole, zwiedzali sale, uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, a po południu spotkali się na zawodach sportowych z uczniami klasy 2f. Ostatni dzień pobytu to zajęcia na basenie miejskim z gimnazjalistami z kl. 1a i 2f. Naszym uczniom towarzyszyły panie: Natalia Kopycińska, Urszula Dudało i Małgorzata Pieńkowska. Z Urzędu Miasta Ełk nad zorganizowaniem wymiany czuwała Joanna Pachucka. Rewizyta podobno już we wrześniu!

[26/06/2014] dodał: MS
 
<<[1][2] [3] [4] [5] [6] >>
[Na górę] [Drukuj tą stronę]

elkg2info@gmail.com
pomysł strony: Maciej Kasprzyk - © copyright Gimnazjum nr 2 w Ełku - administracja: M. Skibicki